katalog seo

Katalog stron internetowych jako skuteczna metoda pozycjonowania

by
published on
Katalog ston... książek w starej bibliotece
Katalog ston... książek w starej bibliotece źródło: pixabay.com

Katalog stron internetowych to pojęcie, które mogło zostać zapomniane przez niektóre osoby zajmujące się pozycjonowaniem. Jak się okazuje, całkiem niesłusznie. Warto poznać główne zalety oraz sposób działania katalogów, aby być w stanie ocenić, czy ta metoda może być skuteczna również dla nas.

Katalog stron internetowych - jak było kiedyś?

Katalog biblioteczny odpowiada katalogowi stron w świecie internetu
Katalog biblioteczny odpowiada katalogowi stron w świecie internetu

Linkowanie zmieniło się na przestrzeni kilku ostatnich lat. Kiedyś katalog stron internetowych był wykorzystywany nagminnie, często nie dbając o jakość samych domen. Podobnie było w kwestii samych stron zapleczowych tworzonych na potęgę. Podsumowując, linkowanie kiedyś mogło przypominać spamowanie i pomimo tego, można było odnieść sukces i zająć dobrą pozycję w wyszukiwarce. Nie wpływało to jednak dobrze na użytkowników, którym było coraz trudniej odszukać wartościowe teksty. Stąd też wielkie, historyczne zmiany w indeksowaniu stron przez roboty Google'a.

Jak obecnie wygląda katalog stron internetowych?

Obecnie cały proces pozycjonowania i samego linkowania oparty jest na tzw. UX (z angielskiego: User Experience). Dzięki temu powstaje szereg pełnowartościowych domen linkujących do naszej witryny. Katalog stron internetowych przeszedł tą samą transformację. Obecnie portale katalogowe dbają o wysoką jakość i unikalne treści. W celu zwiększania efektu naturalizmu warto wybrać formę blogową. Linkowanie w ten sposób może być o wiele łatwiejsze i dostarczy stronie docelowej większą liczbę użytkowników. 

Katolog stron internetowych to wciąż dobra i sprawdzona metoda na zwiększenie swojej pozycji w wyszukiwarce. Dostarcza on wielu użytecznych narzędzi, a do tego jest prosty w obsłudze oraz darmowy. Wystarczy znajomość podstaw SEO, aby odnaleźć się w tym sposobie na linkowanie do swojej strony.

Polecamy nasze katalogi: